Сегодня:

Форум клуба "18 миллиметров"

Приказ об охоте на пернатую дичь 2008-2009 года (українською мовою)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Н А К А З

18.06.2008 N 138
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 липня 2008 р.
за N 586/15277

Про проведення полювання на пернату дичину в мисливський сезон 2008/2009 року

Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» ( 1478-14 ),

Н А К А З У Ю:

 1. Установити такі строки полювання:
  • 1.1. На качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохаля), лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепа, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйка морського, малого, великодзьобого, галстучника), голубів (крім голуба-синяка) — з 18-ї години 9 серпня до 28 грудня 2008 року включно.
  • 1.2. На гусок: сіру, білолобу велику, гуменника — з 18-ї години 9 серпня 2008 року до 25 січня 2009 року включно.
  • 1.3. На перепілку — з 18-ї години 9 серпня до 27 жовтня 2008 року включно.
  • 1.4. На куріпку сіру та фазана — з 4 жовтня до 28 грудня 2008 року включно.
 2. Установити, що:
  • 2.1. Полювання проводиться за наявності в користувачів угідь матеріалів діючого мисливського упорядкування.
  • 2.2. Днями полювання є субота, неділя й середа.
  • 2.3. Норма добування пернатої дичини одним мисливцем за день полювання не повинна перевищувати:
   • гусей — 3;
   • голубів — 15;
   • качок — 5;
   • перепілок — 15;
   • лисок — 7;
   • куріпок сірих — 3;
   • куликів — 10;
   • фазанів — 3.
  • 2.4. Норму добування одним мисливцем за день полювання пернатої дичини, вирощеної на фермах і випущеної в мисливські угіддя «під постріл», установлює користувач мисливських угідь.
  • 2.5. Відстрільні картки на добування пернатої дичини видаються мисливцям безпосередньо користувачами мисливських угідь відповідно до пропускної спроможності цих угідь.
  • 2.6. У місцях зимівлі диких гусей на Азово-Чорноморському узбережжі полювання на них дозволяється тільки на суходільних ділянках і внутрішніх водних об’єктах із засідки у світлу частину доби.
  • 2.7. Умови організації та здійснення полювання для іноземних мисливців, дні полювання, норми добування тварин, розмір плати за надані послуги й добуту продукцію визначаються відповідними договорами, що укладаються між іноземцями або юридичними особами, які організовують для них полювання, та користувачами мисливських угідь на підставі цього наказу та Правил організації полювання та надання послуг іноземним мисливцям, затверджених наказом Держкомлісгоспу від 9 вересня 1999 року N 83 ( z0714-99 ), зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 19 жовтня 1999 року за N 714/4007 (зі змінами та доповненнями).
  • 2.8. Відстріл диких птахів для ветеринарно-санітарної експертизи проводити відповідно до Інструкції з проведення вибіркового діагностичного відстрілу мисливських тварин для ветеринарно-санітарної експертизи, затвердженої наказом Держкомлісгоспу від 9 жовтня 2001 року N 94 ( z0900-01 ), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24 жовтня 2001 року за N 900/6091.
 3. Республіканському комітету Автономної Республіки Крим з лісового та мисливського господарства, обласним управлінням лісового та мисливського господарства, державному підприємству «Севастопольське досвідне лісомисливське господарство»:
  • 3.1. За узгодженням з Республіканським комітетом Автономної Республіки Крим охорони навколишнього природного середовища, державними управліннями охорони навколишнього природного середовища в областях, місті Севастополі та з урахуванням епізоотичної ситуації в регіоні: установити відповідно для Автономної Республіки Крим, областей, міста Севастополя конкретні дати відкриття та закриття полювання, дні полювання, норми добування пернатої дичини в межах, визначених цим наказом; за поданням користувачів мисливських угідь визначити порядок та місця проведення полювання на пернату дичину в сезоні 2008/2009 року з урахуванням місцевих умов та вимог Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів ( 995_031 ) (ратифікована Законом України від 29.10.96 N 437) ( 437/96-ВР ); закривати полювання на окремий вид або всі види пернатої дичини в мисливських угіддях окремого користувача, району та регіону при виникненні або загрозі поширення особливо небезпечних хвороб, у тому числі спільних для тварин і людей.
  • 3.2. Своєчасно довести до відома всіх користувачів мисливських угідь та зацікавлених державних органів Автономної Республіки Крим, областей, міста Севастополя встановлені терміни та порядок здійснення полювання на пернату дичину в мисливський сезон 2008/2009 року.
  • 3.3. Провести з користувачами мисливських угідь регіону наради з питань відкриття та проведення полювань, дотримання техніки безпеки на полюванні відповідно до Положення про порядок поводження із зброєю, видачі ліцензій на добування мисливських тварин та проведення полювань, затвердженого наказом Держкомлісгоспу від 2 квітня 2007 року N 129 ( z0389-07 ), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 квітня 2007 року за N 389/13656.
  • 3.4. У співпраці з Державною екологічною інспекцією, Республіканським комітетом Автономної Республіки Крим охорони навколишнього природного середовища, державними управліннями охорони навколишнього природного середовища в областях, місті Севастополі, Державною екологічною інспекцією в Автономній Республіці Крим, Державною екологічною інспекцією Азовського моря, Державною Азово-Чорноморською екологічною інспекцією, Державною екологічною інспекцією з охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря, державними екологічними інспекціями в областях та місті Севастополі, головним управлінням Міністерства внутрішніх справ в Автономній Республіці Крим, місті Севастополі, місті Києві та Київській області, обласними управліннями Міністерства внутрішніх справ в областях забезпечити контроль за дотриманням користувачами мисливських угідь вимог законодавства при видачі відстрільних карток, охороною державного мисливського фонду від браконьєрів, дотримання мисливцями правил полювання, норм добування пернатої дичини, техніки безпеки та ветеринарно-санітарних вимог.
 4. Користувачам мисливських угідь:
  • 4.1. Установити місця та порядок проведення полювань, конкретні дати відкриття та закриття полювання на той чи інший вид пернатої дичини, дні полювання, норми добування пернатої дичини у межах, визначених наказом Республіканського комітету Автономної Республіки Крим з лісового та мисливського господарства, обласного управління лісового та мисливського господарства, державного підприємства «Севастопольське досвідне лісомисливське господарство»:
  • 4.2. Визначити пропускну спроможність мисливських угідь, узгодити її з Республіканським комітетом Автономної Республіки Крим з лісового та мисливського господарства, обласними управліннями лісового та мисливського господарства, державним підприємством «Севастопольське досвідне лісомисливське господарство», Республіканським комітетом Автономної Республіки Крим охорони навколишнього природного середовища, державними управліннями охорони навколишнього природного середовища в областях, місті Севастополі.
  • 4.3. Забезпечити дотримання профілактичних заходів щодо небезпечних хвороб. Сезон полювання починати з підтвердження відповідними державними органами ветеринарної медицини згідно із Законом України «Про ветеринарну медицину» ( 2498-12 ). 4.4. Забезпечити дотримання порядку обліку й видачі відстрільних карток, обліку добутої дичини, організації та здійснення полювання. Видавати мисливцям відстрільні картки із зазначенням у них конкретної дати та місця здійснення полювання.
  • 4.5. З метою зменшення втрат дичини видавати відстрільні картки на добування пернатої дичини в першу чергу мисливцям, які мають собак мисливських порід.
  • 4.6. Перед початком полювання забезпечити реєстрацію мисливців і проведення їм інструктажів з питань техніки безпеки при поводженні зі зброєю та здійсненні полювань.
  • 4.7. Допускати до полювання мисливців за наявності в них документів на право полювання, передбачених статтею 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» ( 1478-14 ).
  • 4.8. Забезпечити належну охорону державного мисливського фонду, суворе дотримання мисливцями правил полювання й техніки безпеки.
 5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови: Бородаєва І.В.
  Перший заступник Голови: Ю.М.Марчук

ПОГОДЖЕНО:

Міністерство охорони навколишнього природного середовища України
Заступник Міністра: М.М.Мовчан

Міністерство охорони здоров’я України
В.о. першого заступника Міністра, головного держсанлікаря України: А.М.Пономаренко

Міністерство внутрішніх справ України
Заступник Міністра: О.І.Савченко

Інститут зоології НАН України
Заступник директора: В.О.Харченко

Державний комітет ветеринарної медицини України
Перший заступник Голови: В.М.Горжеєв