Сегодня:

Форум клуба "18 миллиметров"

Приказ об охоте на пушного зверя 2008-2009 года (українською мовою)

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Н А К А З

06.05.2008 N 99
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
16 травня 2008 р. за N 419/15110

Про проведення полювання на диких парнокопитих та хутрових тварин у мисливський сезон 2008/2009 року

Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» і Положення про Державний комітет лісового господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 року N 883 ,

Н А К А З У Ю:

 1. Установити такі строки полювання:
  • 1.1. Індивідуального полювання:
   • на самця козулі — з 1 липня до 31 жовтня 2008 року включно;
   • на самців і самок кабана, лані, оленів європейського і плямистого, лося, муфлона, самок козулі та на молодняк зазначених видів — з 1 вересня до 28 грудня 2008 року включно.
  • 1.2. Колективного та облавного — на диких парнокопитих тварин — з 25 жовтня до 28 грудня 2008 року включно.
  • 1.3. На бабака — з 1 червня до 30 вересня 2008 року включно.
  • 1.4. На зайця-русака, лисицю, єнотоподібного собаку, куниць лісову та кам’яну, тхора лісового, ондатру, бобра — з 8 листопада 2008 року до 25 січня 2009 року включно.
 2. Установити, що:
  • 2.1. Днями полювання є:
   • на парнокопитих індивідуального — усі дні тижня, а колективного та облавного — субота й неділя;
   • на зайця-русака, лисицю, куниць лісову та кам’яну, тхора лісового, ондатру, бобра, бабака — субота й неділя.
  • 2.2. Денна норма відстрілу зайця-русака одним мисливцем — один заєць. Норма відстрілу єнотоподібного собаки та лисиці не лімітована.
  • 2.3. Полювання на мисливських тварин проводити за наявності в користувачів угідь матеріалів діючого мисливського упорядкування.
  • 2.4. Полювання на зайця-русака, єнотоподібного собаку, вовка та лисицю проводити за відстрільними картками, що видаються користувачами мисливських угідь, у межах установленої пропускної спроможності угідь.
  • 2.5. Полювання на диких парнокопитих тварин, куниць лісову та кам’яну, тхора лісового, бобра, бабака, ондатру проводити за ліцензіями згідно із затвердженими Міністерством охорони навколишнього природного середовища України лімітами добування (відстрілу, відлову) диких парнокопитих та хутрових звірів у сезон полювання 2008/2009 року та Положенням про порядок поводження із зброєю, видачі ліцензій на добування мисливських тварин та проведення полювань, затвердженим наказом Держкомлісгоспу від 2 квітня 2007 року N 129 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18 квітня 2007 року за N 389/13656.
  • 2.6. Колективне та облавне полювання на парнокопитих тварин дозволяється в складі не більше 20 (двадцяти) мисливців, уключаючи нагоничів, і не більше двох разів в одному мисливському угідді (квартал, поле та ін.) протягом сезону.
  • 2.7. Добування вовка, лисиці та єнотоподібного собаки дозволяється здійснювати за наявності в мисливця ліцензії або відстрільної картки на добування інших мисливських тварин. Відстріл вовка та лисиці не в мисливський сезон або в заборонених для полювання місцях здійснюється мисливцями з дозволу Республіканського комітету Автономної Республіки Крим з лісового та мисливського господарства, обласних управлінь лісового та мисливського господарства, державного підприємства «Севастопольське досвідне лісомисливське господарство», а в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду — з дозволу Республіканського комітету Автономної Республіки Крим з охорони навколишнього природного середовища, державних управлінь охорони навколишнього природного середовища в областях, місті Севастополі за письмовою заявкою користувача мисливських угідь.
  • 2.8. Умови організації та здійснення полювання для іноземних мисливців, дні полювання, норми добування тварин, розмір плати за надані послуги й добуту продукцію визначаються відповідними договорами, що укладаються між іноземцями або юридичними особами, які організовують для них полювання, та користувачами мисливських угідь відповідно до Правил організації полювання та надання послуг іноземним мисливцям, затверджених наказом Держкомлісгоспу від 9 вересня 1999 року N 83 і зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 19 жовтня 1999 року за N 714/4007 (зі змінами та доповненнями).
  • 2.9. Відстріл мисливських тварин для ветеринарно-санітарної експертизи проводити відповідно до Інструкції з проведення вибіркового діагностичного відстрілу мисливських тварин для ветеринарно-санітарної експертизи, затвердженої наказом Держкомлісгоспу від 9 жовтня 2001 року N 94 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24 жовтня 2001 року за N 900/6091. Тварин, добутих у порядку проведення селекційного та вибіркового діагностичного відстрілу для проведення ветеринарно-санітарної експертизи, зараховувати до ліміту їх добування у сезоні полювання 2008/2009 року.
  • 2.10. Відлов з метою переселення в угіддя інших користувачів у рахунок ліміту добування 2008/2009 року дозволяється проводити в усі дні тижня: бабака — з 1 червня до 1 серпня 2008 року, парнокопитих тварин — з 1 вересня 2008 року до 1 березня 2009 року. На кожну відловлену тварину до початку її вивезення обов’язково закривається ліцензія.
 3. Республіканському комітету Автономної Республіки Крим з лісового та мисливського господарства, обласним управлінням лісового та мисливського господарства, державному підприємству «Севастопольське досвідне лісомисливське господарство» за узгодженням з Республіканським комітетом Автономної Республіки Крим з охорони навколишнього природного середовища, державними управліннями охорони навколишнього природного середовища в областях, місті Севастополі та з урахуванням епізоотичної ситуації в регіоні:
  • 3.1. Установити відповідно для Автономної Республіки Крим, областей, міста Севастополя конкретні дати відкриття та закриття полювання на той чи інший вид мисливських тварин, дні полювання, норми добування тварин у межах, визначених цим наказом.
  • 3.2. Видати користувачам ліцензії відповідно до затверджених у встановленому порядку лімітів добування диких парнокопитих та хутрових звірів.
  • 3.3. Своєчасно довести до відома всіх користувачів
   мисливських угідь та зацікавлених державних органів Автономної Республіки Крим, областей, міста Севастополя встановлені терміни та порядок здійснення полювання на диких тварин у мисливський сезон 2008/2009 року.
  • 3.4. Провести з користувачами мисливських угідь регіону наради з питань відкриття та проведення полювань, дотримання техніки безпеки на полюванні відповідно до Положення про порядок поводження із зброєю, видачі ліцензій на добування мисливських тварин та проведення полювань, затвердженого наказом Держкомлісгоспу від 2 квітня 2007 року N 129 , зареєстрованого в Мін’юсті України 18 квітня 2007 року за N 389/13656.
  • 3.5. У співпраці з Державною екологічною інспекцією, Республіканським комітетом Автономної Республіки Крим з охорони навколишнього природного середовища, державними управліннями охорони навколишнього природного середовища в областях, місті Севастополі та органами внутрішніх справ забезпечити контроль за дотриманням користувачами затверджених лімітів та норм добування мисливських тварин, охороною державного мисливського фонду від браконьєрів, суворе дотримання мисливцями правил полювання, техніки безпеки та ветеринарно-санітарних вимог.
 4. Користувачам мисливських угідь:
  • 4.1. Установити місця та порядок проведення полювань, конкретні дати відкриття та закриття полювання на той чи інший вид мисливських тварин, дні полювання, норми добування тварин у межах, визначених наказом регіонального органу лісового та мисливського господарства.
  • 4.2. Забезпечити дотримання профілактичних заходів щодо сказу та інших небезпечних хвороб, проведення ветеринарно-санітарної експертизи добутих тварин. Сезон полювання починати з підтвердження відповідними органами ветеринарної медицини згідно із Законом України «Про ветеринарну медицину».
  • 4.3. Забезпечити дотримання порядку обліку, видачі й повернення ліцензій, відстрільних карток, організації та здійснення полювання. Видавати мисливцям ліцензії та відстрільні картки із зазначенням у них терміну та місця здійснення полювання.
  • 4.4. Перед початком полювання забезпечити реєстрацію мисливців і проведення інструктажів мисливцям з питань техніки безпеки при поводженні зі зброєю та здійсненні полювань. Допускати до полювання лише тих мисливців, які мають документи на право полювання, передбачені статтею 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» .
  • 4.5. Забезпечити належну охорону державного мисливського фонду, суворе дотримання мисливцями правил полювання й техніки безпеки.
 5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника Управління мисливського господарства Шадуру М.В.
  Перший заступник Голови Ю.М.Марчук

Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника:

Управління мисливського господарства: Шадуру М.В.
Перший заступник Голови: Ю.М.Марчук

ПОГОДЖЕНО:

Міністерство охорони навколишнього природного середовища України
Заступник Міністра: М.Мовчан

Міністерство внутрішніх справ України
Міністр: Ю.Луценко

Інститут зоології НАН України
Директор: І.Акімов

Державний комітет ветеринарної медицини України
Голова: Г.Іванов